W dniu 11 listopada poza obchodami 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości w Pucku odbyły się 669. urodziny miasta. Dokładna data uzyskania praw miejskich przypada 16 listopada, ale uroczystości miały miejsce w dniu wolnym od pracy, aby mieszkańcy mogli przyłączyć się do świętowania. O 11:30 w sali ratuszowej rozpoczęła się uroczysta sesja Rady Miasta Puck. Po przemówieniu Przewodniczącego Rady Miasta Puck Pana Piotra Kozakiewicza,  Burmistrz Miasta Puck Pani Hanna Pruchniewska powitała wszystkich zgromadzonych i podsumowała 3 lata kadencji. Głos zabierali również zaproszeni goście: poseł na Sejm RP Kazimierz Plocke oraz w imieniu senatora Sławomira Rybickiego – dyrektor biura Grzegorz Kuleta.
Sesja była okazją do wręczenia nagród artystycznych i wyróżnień osobom zaangażowanym w poprawę wizerunku miasta oraz do laudacji albumu autorstwa Pana Andrzeja Dolnego pt. „Puck – retrospekcje na dawnych fotografiach”. Laudację książki wygłosiła Pani Izabela Grzejdziak.
O 13:48 po wysłuchaniu hejnału i odśpiewaniu „sto lat” wszyscy zgromadzeni zostali poczęstowani tortem. Urodzinowe spotkanie uatrakcyjniły występy Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Ziemi Puckiej, Studia Sztuki „Da Capo al Fine” oraz koncert smyczkowy zespołu instrumentalnego Amber Trio.

Laureaci Nagrody Artystycznej 2017:
1. Marta Tomczyńska – w dziedzinie „Kreacja artystyczna”
2. Katarzyna Bartoszewicz-Stromska „Zaangażowanie w pracę zawodową w dziedzinie kultury”
3. Magdalena Gawin „Zaangażowanie w pracę zawodową w dziedzinie kultury”
4. Magdalena Świątkiewicz „Zaangażowanie w pracę zawodową w dziedzinie kultury”
5. Krystyna Buczkowska „Upowszechnianie kultury”
6. Fundacja Puck Project za „Mecenat kultury”

Wyróżnieni za zaangażowanie w poprawę wizerunku miasta w 2017:
1. Andrzej Dolny – autor albumu „Puck – retrospekcje na dawnych fotografiach ”
2. Katarzyna Jabłońska – Centrum Organizacji Pozarządowych
3. Marzena Okońska „Na Fali”
4. T&C Sp. z o.o. APARTHOTEL KAMIENICA