Dzień 14 października, jest wyjątkowy dla wszystkich związanych z oświatą. Mowa o Dniu Edukacji Narodowej, a potocznie mówiąc Dniu Nauczyciela. W puckich placówkach ten dzień obchodzono bardzo hucznie. Na uroczystościach obecne były Burmistrz Miasta Puck Hanna Pruchniewska oraz Podinspektor ds. oświaty, mgr Marzena Pałka.

Wizyta w Samorządowym Przedszkolu okraszona była niesamowitymi występami małych przedszkolaków, które z ogromnym zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy śpiewały piosenki i przedstawiały trudny układ taneczny. Pani Burmistrz całej kadrze pedagogicznej i administracyjnej placówki złożyła serdeczne życzenia i na ręce Pani dyrektor przekazała mały upominek. W tym dniu postanowiła również wyróżnić Panią Justynę Kirkowską i przyznać jej nagrodę Burmistrza Miasta Puck. Pani Justyna w roku szkolnym 2020/2021, wzorowo pełniła obowiązki dyrektora placówki, a współpraca z nią w tym trudnym pandemicznym czasie była wielką przyjemnością.

Nie mogło obejść się bez wizyty w Szkole Podstawowej im. M. Zaruskiego, gdzie występy dzieci i młodzieży były równie interesujące, jak i wzruszające. Nagrodę Burmistrza Miasta Puck otrzymali najbardziej aktywni i zasłużeni nauczyciele:

1. mgr Zdzisław Pruchniewski

2. mgr Anna Rząd

3. mgr Izabela Majkowska

4. mgr Sławomir Gojka

5. mgr Ryszard Jamrozik

6. mgr Małgorzata Marzeion

7. mgr Magdalena Motyl

Około godziny 14:00 w Urzędzie Miasta Puck gośćmi byli dyrektorzy i wyróżnieni nauczyciele placówek niepublicznych, nie obyło się bez życzeń, gratulacji, kwiatów i mile spędzonego czasu.

Wyróżnieni nauczyciele z placówek niepublicznych to:

1. Joanna Płotka, nauczyciel Pierwszego Przedszkola Integracyjnego

2. Julita Konkel, nauczyciel Szkoły Podstawowej Małe Morze

3. Natalia Wilczewska, nauczyciel Przedszkola Niepublicznego Brzechwa

4. Justyna Roeska, nauczyciel Przedszkola Niepublicznego Grzybek

5. Natalia Rotta, nauczyciel Przedszkola Małe Morze

6. Hanna Dzierżyńska, nauczyciel Przedszkola Niepublicznego Pod Tęczą

Jeszcze raz wszystkim pracownikom oświaty życzymy samych sukcesów i satysfakcji z realizacji zawodowych zamierzeń oraz spełnienia osobistych planów. Dziękujemy serdecznie za cały trud włożony w realizację zawodowych celów. Za pasję, cierpliwość, uśmiech i szacunek.