W okresie ferii Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Pucku oraz Biblioteka Publiczna w Pucku zorganizował zajęcia w czasie dni wolnych od nauki szkolnej. Jak co roku zadanie było współfinansowane ze środków Miasta Puck ze środków przyznanych przez Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Uczestnicy zajęć korzystali tylko z niektórych obiektów MOKSiR (kręgielnia, strzelnica, centrum zabaw KUKUŁKA); ze względu na prowadzone prace termomodernizacji budynku wyjątkowo w tym roku zajęcia odbywały się również w Szkole Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego. Podczas zajęć w szkole zorganizowano dni tematyczne:

• Dzień kaszubski – haft kaszubski malowany na dużych arkuszach papieru;

• Masa porcelanowa – ozdoby walentynkowe;

• Eko karmnik dla ptaków z butelki – spacer do parku;

• Dzień z Ziemią Pucką – wyklejanie herbu Miasta Puck;

• Dzień filmowy – projekcja filmu i popcorn;

• Bałwanki ze skarpet;

• Teatrzyk w wykonaniu grupy artystycznej „KRAK ART.” – „Wilk i zając”;

• Dyskoteka i pokaz mody karnawałowej;

• Tłusty czwartek – pączki i walentynkowe szaleństwo;

• Tworzenie plakatu – bezpieczne ferie w Pucku;

• Przysmaki – galaretki z bitą śmietaną

• Łamigłówki, krzyżówki, wykreślanki, tworzenie kartek

• ZUMBA

• Zajęcia muzyczne o raz codzienne zajęcia sportowe.

W czasie zajęć dzieci, które zgłosiły się do MOKSiR-u codziennie otrzymywały ciepły posiłek.

Biblioteka z kolei przygotowała ferie dla dzieci pt. ”Podróż z książką w krainę marzeń”. Na zajęcia zapisało się 34 dzieci w wieku od 6 do 12 lat, jednakże w codziennych zajęciach brało udział około 25 dzieci. Ferie odbywają się w godzinach 10:00-12:30. Każdego dnia na uczestników zajęć czekały drożdżówki lub pączki oraz inne łakocie. Za udział w konkursach plastycznych dzieci otrzymały nagrody, a na zakończenie zajęć otrzymały nagrody książkowe oraz dyplom.