10 czerwca 2019 r. w Europejskim Centrum Solidarności odbyła się gala wręczenia nagród. Drużyna z Pucka projektem „Nie bój się głosować” wywalczyła jedną z siedmiu głównych nagród – wyjazd do Brukseli.

Ideą adresowanego do młodych ludzi konkursu „Weź zagłosuj” było kształtowanie postaw obywatelskich. Inicjatorzy chcieli zachęcić do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Można uznać, że cel przedsięwzięcia został osiągnięty, bo frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego w województwie pomorskim wyniosła 47,24% % i była trzecią w kraju (minimalnie za Krakowem i Warszawą); w naszym mieście frekwencja osiągnęła 46,79 %.

Do rywalizacji stanęło 137 osób (37 grup i 10 uczestników indywidualnych). Podczas gali, która odbyła się w Bibliotece Europejskiego Centrum Solidarności rozdano atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy indywidualni otrzymali dwumiesięczne bilety INTERRAIL, umożliwiające podróż koleją po całej Europie dla siebie i osoby towarzyszącej wraz ze stypendium w wysokości 5.000 zł.

Dla zwycięskich zespołów ufundowane zostały dwudniowe wyjazdy do Brukseli, wraz ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego, dla wyróżnionych zespołów wizyta w Parlamencie RP.Serdecznie gratulujemy drużynie ze Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku w składzie: Michał Skwiercz, Karol Czapp, Maciej Szymański i Anastazja Korthals, która pod opieką Wiolety Moszkowicz wywalczyła nagrodę i będzie miała okazję z bliska przyjrzeć się pracy Parlamentu Europejskiego.

Szczegóły na stronie: https://www.gdansk.pl/wiadomosci/wez-zaglosuj-poznalismy-zwyciezcow-konkursu-dla-mlodziezy,a,148208