Drodzy Mieszkańcy, Szanowni Radni,
zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym etapie audytu polityki rowerowej Pucka. Po części teoretycznej nadszedł czas na wizję lokalną czyli wspólny objazdu rowerowy naszej gminy. Spotykamy się pod budynkiem Urzędu Miasta 18 lipca (czwartek) o godzinie 14:00  z własnymi rowerami.

Przejazd ma na celu ocenę jakości i komfortu infrastruktury rowerowej. Naoczne sprawdzenia warunków, w których funkcjonuje obecnie ruch rowerowy w naszej gminie umożliwi wypracowanie zestawu rekomendacji: działań potrzebnych  i możliwych do podjęcia w ciągu najbliższych 2 lat, by można było jeszcze bezpieczniej i wygodniej poruszać się rowerem. W ciągu 2-3 godzinnej przejażdżki z ekspertami ds. polityki rowerowej spojrzymy na naszą gminę z nowej perspektywy, dokumentując wszelkie interesujące czy wymagające interwencji miejsca. Przejazd będzie obejmował istotne z punktu widzenia polityki rowerowej cele podróży takie jak  dworzec kolejowy, Urząd Miasta, centrum handlowe, szkoła, osiedla mieszkaniowe itp.

Znane przysłowie mówi, że na rower nie ma złej pogody, bywają jedynie nieodpowiednio do niej przygotowani rowerzyści. Dlatego prosimy o przygotowanie się do jazdy bez względu na warunki atmosferyczne, by ani ewentualny wiatr, upał czy deszcz nie skłonił nas do pozostania w domu. Zakładamy wolne tempo jazdy i częste przerwy umożliwiające omówienie istotnych szczegółów – dlatego zapraszamy do udziału osoby w każdym wieku. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o potwierdzenie (Pani Agnieszka Robak, tel. 58 673 05 40 lub e-mail: fundusze@miasto.puck.pl).

Serdecznie zapraszam
Burmistrz Miasta Puck