Niniejszy komunikat wydany jest w związku z sytuacją zaistniałą w puckim porcie rybackim w dniu 10 lutego 2020r. w trakcie obchodów 100.rocznicy zaślubin Polski z morzem.

Dołączam do tego komunikatu zdjęcie, które wyraźnie pokazuje, że to nasze święto miało łączyć, a nie dzielić.

Zaproszeni zostali goście ze wszystkich stron sceny politycznej. I wszyscy oni stali obok siebie, witali się i okazywali sobie szacunek.

Uświetnił te obchody swoją obecnością Prezydent RP, zaś Sejm RP reprezentowała wicemarszałek Małgorzata Kidawa- Błońska.

Przygotowywaliśmy się do tego święta od kilku miesięcy i jest nam niezmiernie przykro,że głównym przekazem medialnym są dziś informacje nt. niestosownych słów wykrzykiwanych w czasie przemówienia Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Oświadczam,iż nie mam wpływu na zachowania osób uczestniczących w uroczystościach o charakterze otwartym.

Obarczanie Burmistrza Miasta Puck winą za ten incydent jest dla mnie i mieszkańców miasta bardzo krzywdzące.

Podkreślam,iż do egzekwowania zachowania spokoju i bezpieczeństwa są odpowiednie służby, które były na miejscu zdarzenia.

Nie…burmistrz. To wykracza poza zasięg moich kompetencji i możliwości.