Poznaliśmy laureatów I edycji konkursu „Okulary ks. Kaczkowskiego. Nie widzę przeszkód”
Celem konkursu jest wyłonienie osób, grup i instytucji, które z pasją i zaangażowaniem – a często tez wbrew okolicznościom – działają na rzecz drugiego człowieka.
W kapitule nagrody znaleźli się m.in. Helena i Józef Kaczkowscy, profesor Jerzy Stuhr, Piotr Żyłka czy Katarzyna Olubińska.

Gala finałowa miała miejsce w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Prezydent Sopotu – Jacek Karnowski, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego – Agnieszka Kapała-Sokalska oraz Burmistrz Miasta Puck – Hanna Pruchniewska, z których rąk nagrody trafiły do laureatów. Miasto Puck było również fundatorem nagród dla zwycięzców.

Pierwszą nagrodę otrzymał Paweł Grabowski, założyciel Hospicjum Proroka Eliasza w Michałowie.
Drugą nagrodę otrezymała Jolanta Bobińska, założycielka fundacji Dom w Łodzi.
Trzecią nagrodę otrzymał Paweł Bilski, założyciel fundacji Oczami Brata z Częstochowy.

Nagroda dla „okocelebryty” została przyznana Marcie Żmudzie-Trzebiatowskiej.

fot.Maciej Moskwa/archiwum Fundacja im. Księdza Jana Kaczkowskiego