W niedzielę 27 maja br. w Szkole Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku odbył się Festyn Rodzinny pod nazwą „ Morska Wyprawa – Rodzinna Zabawa” Nie bez znaczenia była nazwa festynu, gdyż w tym roku jest 670 rocznica nadania Praw Miejskich miastu Puck. Dlatego festyn odbywał się o tematyce morskiej i regionalnej. Na imprezę zaproszono rodziców, dzieci i wszystkich sympatyków szkoły.

Uroczystość otworzył Pan Dyrektor Szkoły Zdzisław Pruchniewski z Panią Burmistrz Miasta Puck Hanną Pruchniewską wraz z Orszakiem Posejdona. Pan Dyrektor na wstępie podziękował wszystkim sponsorom, dzięki którym mógł odbyć się nasz festyn. Na festynie jak co roku, było moc ciekawych atrakcji przygotowanych przez Radę Rodziców i pracowników szkoły.

W tym roku organizatorzy zaproponowali uczestnikom urozmaicony pogram, każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Na scenie dzieci oraz młodzież prezentowały swoje umiejętności. W programie występów pojawiły się piosenki, wiersze, zabawy i tańce. Układy taneczne zaprezentowały dzieci z zespołu tanecznego: „ Da Capo al. Fine”, był pokaz puckiej Straży Pożarnej, przejażdżka bryczką czy motorami typu Harley-Davidson. Swoje stoisko bogato zaprezentowali też działacze Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i WWF. Można też było obejrzeć przedstawienie pt. „ Jak spryt i szlachetność o względy majestatu walczyły czyli legenda o Herbie Puckim” w wykonaniu uczniów klasy IIa szkoły podstawowej. Naszym pociechom najbardziej przypadł do gustu zamek do skakania i duża zjeżdżalnia oraz potyczki kaperskie czyli tory przeszkód na wesoło. Powodzeniem cieszyło się także malowanie twarzy .

W szkolnej gastronomi jak co roku przygotowano żurek, bigos, kiełbaski z grilla i przepyszne ciasta upieczone przez naszych rodziców.

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszyła się także loteria fantowa. Kulminacyjnym punktem festynu było losowanie nagrody głównej, którą w tym roku był dobrej klasy tablet. Nagrodę ufundował pan poseł na Sejm Kazimierz Plocke. W tym roku sponsorzy ufundowali również wiele innych cennych nagród.

Festyn zakończył się późnym popołudniem, przy pięknej pogodzie w rodzinnej atmosferze, mieszkańcy, rodzice ze swoimi dziećmi oraz pracownicy szkoły miło spędzili ten wspólny czas.

Wszystkim osobom, którzy przyczynili się do organizacji festynu jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Kolejny festyn już za rok! Zapraszamy serdecznie.