Szanowni mieszkańcy – rodzice i opiekunowie dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku.

W związku z zawieszeniem strajku dnia 29 kwietnia 2019 r. uczniowie rozpoczynają zajęcia w szkole zgodnie z planem zajęć.

Strajkujący pokazali solidarność i odpowiedzialność, za co należą im się podziękowania. Mam nadzieję, że to dopiero początek walki o lepszą edukację. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali nauczycieli w tych trudnych chwilach.

Bardzo zależy mi na tym, żeby pracownicy i rodzice naszej jedynej w mieście szkoły wyszli z tej trudnej sytuacji zjednoczeni. To warunek niezbędny do walki o lepszą edukację i przywrócenie godności pracy nauczyciela.

W ostatnim dniu strajku zapraszam do debaty o edukacji w naszym mieście, do której zapraszam wszystkich zainteresowanych – do rzeczywistego DIALOGU na ten ważny dla przyszłości naszego miasta i jego mieszkańców temat!

O terminie debaty poinformujemy.

Drodzy uczniowie Wasza szkoła czeka na Was w poniedziałek 29 kwietnia 2019 r.

Burmistrz Miasta

/-/