Sztafeta motocyklistów, występ orkiestry, bębniarzy, szczudlarzy i 4 tysiące wolontariuszy wręczających żonkile za datki do skarbonek – już 7 kwietnia hospicja z Pucka, Gdyni, Sopotu i Gdańska organizują wielką kwestę na rzecz swoich podopiecznych – Pola Nadziei na Pomorzu.

Pola Nadziei na Pomorzu pozwalają zebrać środki na rzecz: Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku prowadzonego przez Fundację Hospicyjną, Fundacji Hospicjum Pomorze Dzieciom, Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, Domu Hospicyjnego Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynową Przystanią” oraz Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. W 2018 r. pomorskie hospicja zebrały w ten sposób 663 225,37 złotych.

Od trzech lat przez miasta organizujące akcję prowadzona jest żonkilowa sztafeta, która wyrusza z Pucka i dociera aż do Gdańska. Symbolicznym elementem sztafety jest żółta flaga, podpisywana przez przedstawicieli wszystkich hospicjów współorganizujących akcję.

Etapy motocyklowej Żonkilowej Sztafety

Puck
9.30−9.45 Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio, ul. Dziedzictwa Jana Pawła II 12

Gdynia
10.30−10.45 Hospicjum im. św. Wawrzyńca, ul. A. Dickmana 6

Sopot
11.20−11.35 Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa, al. Niepodległości 632

Gdańsk
11.40−12.10 Dołączają samochody − parking Ergo Arena, pl. Dwóch Miast 1

13.15 Żonkilowa Parada z artystycznymi atrakcjami Podwale Staromiejskie (przy Piekarni-Cukierni Pellowski) − fontanna Neptuna

Ponadto w Pucku:
16.00 Koncert Karoliny Wojtko, Puckie Hospicjum, hol główny
17.45 Projekcja filmu Malowany motyl, Puckie Hospicjum, sala konferencyjna