Już 2 kwietnia na Pomorzu zakwitną Pola Nadziei. Po raz VII pomorskie hospicja przeprowadzą wspólną zbiórkę na rzecz swoich podopiecznych. Puck, Gdynia, Sopot i Gdańsk będą mogły pokazać solidarność z osobami u kresu życia.

Ulice zapełnią się wolontariuszami w żółtych koszulkach, którzy w zamian za datek na rzecz podopiecznych hospicjów będą wręczać żonkile. Pas nadmorski łączący miasta ośrodków-organizatorów stanie się trasą sztafety nadziei. Z Pucka o godz. 9:30 wyjadą motocykliści, z Gdyni o 10:30 wystartują biegacze, by w Sopocie o 11:45 zmienili ich rolkarze, którzy dotrą aż do Brzeźna. Stamtąd wyruszy parada żonkilowych samochodów, by dołączyć do czekających na skrzyżowaniu przy Baszcie Jacek (ul. Podwale Staromiejskie i Podmłyńska) uczestnikom parady, która tradycyjnie zakończy się pod pomnikiem Neptuna.

Celem akcji jest nie tylko zbiórka na rzecz podopiecznych hospicjów, ale także zwrócenie uwagi na samą ideę opieki hospicyjnej. Słowo hospicjum wywodzi się od łacińskich słów hospes – „gość” i hospitium – „gościna”. Zespoły hospicyjne, złożone z profesjonalistów i wolontariuszy towarzyszą chorym w drodze do kresu życia. Odpowiadają na ich potrzeby medyczne, ale również takie zwyczajne, ludzkie, jak potrzeba bliskości, rozmowy, kierując się hasłem „Hospicjum to też Życie”. Dlatego w murach Domu Hospicyjnego nie brakuje spotkań towarzyskich, gier zespołowych, czy występów artystycznych.

Pola Nadziei na Pomorzu pozwalają zebrać środki na rzecz: Hospicjum pw. Ojca Pio w Pucku oraz Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Hospicjum im. Św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum im Św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynową Przystanią”.

Pola Nadziei 2017