Dnia 16.11.2018 r. w ramach obchodów 670. urodzin miasta Puck odbędzie się spotkanie z autorami książki „Puck. Przewodnik archeologiczny”. Wydarzenie będzie miało miejsce podczas uroczystej sesji Rady Miasta, w Ratuszu Miejskim w Pucku przy Starym Rynku, o godz. 11:30.

Publikacja powstała dzięki wieloletniej współpracy Miasta Puck z Uniwersytetem Warszawskim. Zawiera zarówno artykuły dotyczące początków Pucka i historii lokacji miasta, jak również opisy stanowisk archeologicznych.

Miasto Puck dofinansowanie na realizację przedsięwzięcia otrzymało w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4 ” Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”. Koszt publikacji wynosi 29 956,50 zł, dotacja stanowi kwotę 20 000 zł.