W niedzielę 23 Puck został opanowany przez morsy, czyli sympatyków zimnych kąpieli. Wszystko to za sprawą imprezy organizowanej w ramach jednego ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego. Temperatura powietrza wynosiła +7 °C, wody +6 °C, wiał lekki wiatr, a niebo było pochmurne.

Gościliśmy uczestników z Rumi, Rekowa Górnego, Gdyni, Mrzezina, Gowina, Wejherowa, Lęborka, Władysławowa, Bolszewa, Dębogórza, Kębłowa, Redy, Helu, Sopieszuna, Elbląga, Karwii, Orla, Swarzewa, Żelistrzewa, Pierwoszyna i Pucka. We wspólnej kąpieli uczestniczyło łącznie 160 osób, jednak przybyło również sporo obserwatorów tego wydarzenia.

Na początku wszystkich przywitała p. Burmistrz Hanna Pruchniewska, po czym nastąpiło uroczyste powitanie wszystkich grup morsów i osób niezrzeszonych. Kolejnym elementem był przemarsz na plażę miejską, gdzie instruktor CrossFit poprowadził profesjonalną rozgrzewkę. Po godz. 14.00 nastąpiło wspólne wejście do wody i kilkuminutowa kąpiel, na koniec wszyscy stanęli do wspólnego zdjęcia.

Po kąpieli wszyscy udali się do portu jachtowego gdzie czekał na nich poczęstunek, a o godz. 15.00 rozpoczął się koncert zespołu szantowego „Trzy Majtki”. Wszyscy dobrze się bawili i tańczyli mimo niezbyt sprzyjającej aury.

Wszystkie środki zebrane podczas imprezy zostały przeznaczone na Puckie Hospicjum.