W dniu 29.04.2018 r. na puckim rynku można było odbyć podróż po europejskich krajach. Z inicjatywy Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku uczniowie z puckich szkół: SP z oddziałami gimnazjalnymi , LO i PCKZiU przygotowali prezentację 23 państw. Każdy mógł odwiedzić przygotowane stanowiska prezentujące kulturę, historię i ciekawostki. Warto buło zatrzymać się w miejscu, gdzie prezentowano ,,Smaki Europy” oraz w miejscu ,,NAJ w Europie”, gdzie można buło dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o naszym kontynencie. Każdy mógł wziąć udział w zabawie ,,Wędrówka po krajach Europy”, przejść się między stoiskami i wypełnić kartę pracy.

W ratuszu miejskim młodsze dzieci chętnie korzystały z możliwości poznawania Europy poprzez zabawę – NAUKA PRZEZ ZABAWĘ – kolorowanie flag państw, układanie puzli, gry planszowe itp. Tam również szkoły, które mają, bądź miały współpracę ze szkołami w innych europejskich krajach przygotowały o nich informację. Starsi uczniowie chętnie opowiadali o swoich wrażeniach. Była tam również mapa – PUCCZANIE W EUROPIE. Każdy mógł zaznaczyć na niej miejsce pobytu osoby z Pucka, która przebywa w innym europejskim kraju. Zdumiewające jak wielu pucczan przebywa poza granicami kraju.

Nie zapomniano również o miastach partnerskich Pucka. Można było zobaczyć na mapie, gdzie one leżą i jaka odległość dzieli Puck od tych miast. Na zakończenie wśród wszystkich osób, które wypełniły karty pracy rozlosowano upominki ufundowane przez UM.