Już w najbliższy weekend czeka nas Noc Muzeów.

Wśród atrakcji przygotowanych dla Państwa znajdują się „Opowieści znad pucyfiku”, czy też atrakcje przygotowane przez Muzeum MDLOT. Szczegółowe informacje znajdziecie na plakatach poniżej.

W dniach 19 i 20 maja w Pucku odbędzie się Noc Muzeów. W tym popularnym wydarzeniu kulturalnym, która polega na udostępnianiu bezpłatnie zwiedzającym muzeów w godzinach wieczornych i nocnych, biorą udział  placówki z terenu Miasta Puck.

O godz. 15:00 w Puckim Hospicjum pw. św. Ojca Pio odbędzie się wernisaż Tadeusza Tyszkiewicza – lekarza, autora prac, których inspiracją są obrazy laparoskopowe.

Muzeum Morskiego Dywizjonu Lotniczego (ul. 10 Lutego 36) zaprasza w dniach 19 i 20 maja na prezentację szczątków ramy silnika z wraku samolotu Lublin R.VIII oraz prezentację projektu „100 lat Lotnictwa Morskiego 1920-2020 i zdjęć MDLot z archiwów francuskich.

Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy (ul. Wałowa11) zaprasza 19 maja od 17:00 na wydarzenie „Opowieści znad pucyfiku” organizowane wspólnie z Instytutem Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego i WWF.