Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio dziękuje swoim Dobrodziejom

Wiosna na dobre zagościła w Puckim Hospicjum. Choć nasi Podopieczni mogą już cieszyć się słońcem w hospicyjnym ogrodzie, z nadzieją wyczekujemy ustania epidemii. Obecna sytuacja, z którą musimy się zmierzyć pokazała nam, że po raz kolejny możemy liczyć na wsparcie, które napływa do nas całej Polski, a w szczególności ze strony mieszkańców naszego regionu.

W imieniu Zarządu oraz Zespołu Puckiego Hospicjum pragniemy wyrazić wdzięczność całej społeczności lokalnej za wsparcie naszych Podopiecznych w trudnym czasie pandemii. Dziękujemy za przekazane dary rzeczowe, środki ochrony osobistej oraz wpłaty. Ogromne wyrazy uznania należą się również firmom, które niejednokrotnie pomogły nam poprzez udostępnienie swoich produktów i usług. Otrzymujemy także od Państwa wiele ciepłych i pokrzepiających słów. Jesteśmy dumni z tego, że nasz region jest pełen osób o tak ogromnej empatii i wrażliwości na drugiego człowieka.

Nieustannie wspierają nas także wolontariusze. Choć nie mogą być teraz wśród Podopiecznych, szukają alternatywnych sposobów na niesienie pomocy – dbają o hospicyjny ogród, organizują zbiórki darów dla pacjentów, prowadzą wolontariat modlitewny. Biorą także aktywny udział w wydarzeniach w naszych mediach społecznościowych – koncertach czy transmisjach online.

Przypominamy, że wciąż trwają prace związane z rozbudową hospicjum stacjonarnego. Szczęśliwie koronawirus nie wpłynął dotąd na ich planowany termin zakończenia. Choć przed nami wciąż sporo pracy, już teraz mogliśmy przenieść do nowej części budynku gabinety poradni medycyny paliatywnej, która funkcjonuje nieprzerwanie pomimo panującej pandemii.  Obecnie koncentrujemy się na wydłużeniu części oddziałowej, dzięki której będziemy mogli oddać do użytku 6 nowych pokojów dla naszych Podopiecznych, a jednocześnie zwiększyć komfort użytkowania obecnych. Mamy ogromną nadzieję, że już pod koniec lata, uda nam się przeciąć symboliczną wstążeczkę do naszego wspólnego dzieła.

Dzięki wsparciu Dobrodziejów otrzymaliśmy również tablety. Z części z nich już korzystają Podopieczni na naszym oddziale, kolejne udostępnimy pacjentom hospicjum domowego aby mogli pozostać w kontakcie ze swoimi bliskimi, ale także z personelem medycznym i opiekuńczym. Mając na uwadze to jak ważny jest dobrostan psychiczny w czasie, kiedy zmagamy się epidemią, uruchomiliśmy dla Państwa bezpłatne dyżury telefoniczne z psychologiem, Anną Saletrą. Prowadzimy także transmisje online z udziałem naszych specjalistów. Tymi działaniami pragniemy odwdzięczyć się za tak licznie otrzymaną pomoc. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na profilu Puckiego Hospicjum na Facebooku.

Wciąż mogą nas Państwo wspierać wpłacając darowiznę na numer konta:
Puckie Hospicjum, BS w Pucku: 38 8348 0003 0000 0017 2404 0001
BS w Krokowej:30 8349 0002 0004 6633 2000 0010