12 stycznia 2018 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli miast, które uczestniczyły w ubiegłych latach w kampanii Rowerowy Maj. Miasto Puck reprezentowali – Gabriela Albertin i Dariusz Thiel – ubiegłoroczni koordynatorzy akcji. Przez kilka tygodni testowana była platforma, na której na bieżąco będzie można śledzić kampanię.

W 2017 r. w akcji uczestniczyła jedynie Szkoła Podstawowa im. Mariusza Zaruskiego, w bieżącym roku Miasto Puck zaprosiło do współpracy również szkoły niepubliczne oraz przedszkola.

6 marca 2018 koordynatorzy uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Miasto Gdańsk, podczas których przeszkoleni zostali m.in. w zakresie rejestracji placówek i monitorowania aktywności dzieci w trakcie kampanii.

8 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego odbyło się spotkanie z koordynatorami szkolnymi i przedszkolnymi placówek, które zgłosiły swój udział w tegorocznej edycji. Już wiemy, że na pewno do naszej podstawówki dołączą:

• Szkoła Podstawowa ”Małe Morze” im. Macieja Płażyńskiego w Pucku,

• Przedszkole Samorządowe w Pucku,

• Niepubliczne Przedszkole im. Jana Brzechwy w Pucku,

• Pierwsze Przedszkole Integracyjne w Pucku,

• Przedszkole Niepubliczne ”Pod Tęczą”

Szczegóły tegorocznej kampanii na stronie www miasta w zakładce OŚWIATA.