Z okazji piłkarskich Mistrzostw Europy UEFA EURO U 21 Polska 2017, w których zagrają najlepsi piłkarze młodego pokolenia oraz honorując Dzień Dziecka, zapraszamy Państwa do udziału w bardzo atrakcyjnym i nieodpłatnym wydarzeniu, które kierujemy do wszystkich mieszkańców Regionu NORDA kochających sport! Północne Kaszuby nie tylko formalnie, ale także ideowo związane są z Gdynia, która już w czerwcu będzie Miastem Gospodarzem UEFA EURO U 21 Polska 2017 – niezwykle prestiżowej imprezy sportowej o wielkim znaczeniu dla całego regionu. Piłka nożną to wszakże najpopularniejsza dyscyplina sportowa na świecie. Gorąco zachęcamy Wasze środowiska, szkoły, przedszkola, urzędy, przedsiębiorstwa oraz samych mieszkańców do uczestnictwa w tym wspaniałym wydarzeniu!
ATRAKCYJNY PROGRAM:
Piłka nożna to coś więcej niż gra. To element łączący społeczności i rożne pokolenia. Nadanie spójności obu wymienionym częściom poprzez SPORTOWY DZIEŃ DZIECKA – NASZE EURO 2017 pozwala na budowanie realnych wieź, uczy szacunku poprzez sport, aktywność i zabawę. 2 czerwca nie zabraknie wiec rozgrywek piłkarskich i aktywności sportowych, ale ponadto zaoferujemy również możliwość spotkania ze znanymi postaciami świata sportu oraz umożliwimy sprawdzenie umiejętności w Strefie Kibica oraz Strefie Kultury.
EURO W GDYNI:
Mistrzostwa Europy UEFA EURO U 21 Polska 2017 to wydarzenie wyjątkowe, które w dniach 17-23 czerwca przyciągnie na trybuny nowoczesnego Stadionu Miejskiego w Gdyni rzesze kibiców, spragnionych futbolu na bardzo wysokim europejskim poziomie. Trzy mecze z udziałem drużyn Macedonii, Hiszpanii i Portugalii, które zostaną rozegrane w Gdyni, zgromadza plejadę nie tylko zdolnych, ale także już bardzo znanych piłkarzy, reprezentujących najsłynniejsze kluby Europy. Najlepsi z nich już teraz znajdują się w podstawowych składach swoich obecnych klubów, które
możemy śledzić podczas rozgrywek Ligi Mistrzów czy Ligi Europy. Najbardziej znani z nich to Marco Asensio (Real Madryt), Gerard Deulofeu (AC Milan), Denis Suarez (FC Barcelona), Gelson Martins (Sporting Lizbona), Ruben Neves (FC Porto) czy Goncalo Guedes (Paris Saint Germain).
PLAN WYDARZENIA – 2 czerwca 2017:
Godz. 10.00 – 10.10: uroczyste otwarcie wydarzenia;
Godz. 10.10 – 10.15: odprawa techniczna trenerów drużyn uczestniczących w turnieju piłkarskim;
Godz. 10.30 – 15.30: turniej piłkarski w kategoriach dziecięcych (roczniki 2007,2008,2009) – KLUBY i SZKOŁY Z REGIONU;
Godz. 10.15 – 15.30: Rejestracja na bieżąco w poszczególnych strefach aktywności:
STREFA PIŁKARZA:
– quick feet – stanowisko dla dzieci i dorosłych, refleks i celność podania;
– touch screen – quiz wiedzy o Gdyni i północnych Kaszubach;
– piłkarzyki – turniej par dla dzieci i dorosłych;
– refleksomierz – stanowisko dla dzieci i dorosłych;
– bramka celowościowa – strzały do bramki z rożnych odległości.
STREFA TALENTU:
– rzut karny w ciemno, czyli szalik na oczy i uderzenie na bramkę,
– żonglerka indywidualna i grupowa – kto dłużej;
– żonglerka dla dzieci balonem;
– boisko malucha – aktywności ruchowe z piłkami dla grup przedszkolnych;
– tor przeszkód dla małych dzieci – slalomy, wyścigi rzędów, strzały na mała bramkę;
– tor przeszkód dla dorosłych i młodzieży – slalomy plus uderzenia do bramki;
– kręgle piłkarskie – uderzenia na liczbę strąceń;
– traf piłka… w grzybka;
– utrzymaj równowagę na piłce fitness – dla wszystkich.
STREFA KIBICA:
– foto z pucharem UEFA EURO U 21 – scena UEFA TRUCK;
– konkurs na najlepszego sprawozdawce sportowego – VIDEO;
– spotkania z piłkarzami – autografy, fotografie;
– mała gastronomia;
– stoisko dla kandydatów na małych piłkarzy – zapisy na zajęcia
STREFA KULTURY:
– konkurs plastyczny dla dzieci i dorosłych – Gdynia i Kaszuby;
– warsztat edukacyjny „Moi rodzice – super kibice” – sala konferencyjna;
– programy artystyczne na scenie UEFA TRUCK.
Godz. 15.30 – 16.00: Podsumowanie aktywności, dekoracja wszystkich laureatów konkursów i turniejów.

Karta zgłoszenia – pobierz