Chór MUSZELKI ze Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku pod dyrekcją Pani Grażyny Klebba zajął III miejsce w Pomorskim Przeglądzie Chórów Szkolnych „Niepodległa”.

Organizatorami przeglądu był Pomorski Kurator Oświaty wraz z Dyrektorem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. W konkursie mogły wziąć udział zespoły chóralne liczące minimum 15 osób ze szkół podstawowych, w tym ze szkół podstawowych z klasami gimnazjalnymi, oraz ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa pomorskiego, z wyłączeniem szkół muzycznych.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Podczas I etapu komisja konkursowa na podstawie przesłanych nagrań audio dokonała zakwalifikowania 12 chórów do II etapu. Konkursowe zmagania II etapu odbyły się 3 października w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Przed nami kolejny sukces, tym razem całej społeczności szkolnej: uczniów, absolwentów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku, którzy w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania Niepodległości nagrywają w „North Studio” płytę „To nasza Ojczyzna”. To trzecia już płyta, po „Od morza jesteśmy” i „Czas życzeń”, która zawiera utwory łączące nasz naród w trudnych i ważnych momentach historii.

Gratulujemy serdecznie i czekamy na płytę!