15 marca 2019 r. w budynku B Szkoły Podstawowej im. M. Zaruskiego w Pucku odbyła się uroczystość z okazji rocznicy otrzymania przez bazę morską w Pucku oficjalnej nazwy Morskiego Dywizjonu Lotniczego. Uczestniczyły w niej władze miasta, przyjaciele i sympatycy szkoły oraz byli i obecni pracownicy.

Oficjalna część rozpoczęła się od odśpiewania hymnu dawnego gimnazjum. Uczniowie przypomnieli stworzone przed laty utwory poetyckie oraz historię szkoły od 1999 roku po dziś dzień.

Druga część, mniej oficjalna to koncert w wykonaniu gimnazjalistów i absolwentów. Całość zakończyły oficjalne wystąpienia i podziękowania. Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości udali się pod pomników lotników, aby złożyć kwiaty i uczcić pamięć obrońców polskiego nieba.

Podczas spotkania po uroczystościach były wspomnienia, oglądanie zdjęć oraz filmu sprzed dziesięciu lat, kiedy to szkoła otrzymała imię Morskiego Dywizjonu Lotniczego.