19 września 2019 r. w Puckim Ratuszu miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów Rady Miasta Pucka. W uroczystości uczestniczyli Stypendyści i ich Rodzice, Pani Burmistrz, Przewodniczącym Rady Miasta z Radnymi Gminy Miasta Puck oraz Dyrektorzy Szkół, do których w roku szkolnym 2018/2019 uczęszczali wyróżnieni uczniowie.

Tradycyjnie uroczystość uświetniły występy tegorocznych stypendystów:

Mateusz Redlin (recytacja)  – „Lato” – wiersz autorski (II nagroda XXII edycji Konkursu Literackiego „Błękitna struna”,

Monika Bartoszak (śpiew)   „Hej hej!” ,

Sabina Tomczyk (recytacja) – „Miłość od pierwszego wejrzenia”  – Wisława Szymborska

Marta Tomczyńska (ukulele,  śpiew) i  Łukasz Golla (gitara) – „What’s up” ,

Oliwia Obrębska, Julia Kleihsa (taniec) –  duet w charakterystyce tańca współczesnego, autorstwa własnego

Anna Kwarta (flet poprzeczny)  Marek Kwarta (fortepian) – ” Koncert C-dur, cz. I  Allegro ” – A. E. M. Grétry

Listy gratulacyjne potwierdzające przyznanie stypendium Rady Miasta Puck oraz drobne upominki wręczali: Burmistrz Miasta Puck – p. Hanna Pruchniewska, Przewodniczący Rady Miasta Pucka- p. Piotr Kozakiewicz, obecne na uroczystości Radne (p. Maria Antoniewicz, p. Izabela Grzejdziak i p. Justyna Thiel).

Lista tegorocznych stypendystów

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum oraz absolwenci gimnazjum:

1. Jerzy Adrjan
  19. Sabina Tomczyk
  20. Adam Tomczyński
  21. Karolina Wendt

Uczniowie i absolwenci szkół ponadpodstawowych:

1. Aleksandra Borzyszkowska
  2. Adam Borzyszkowski
  3. Julia Czaja
  4. Aleksandra Czajkowska
  5. Julia Gruchała
  6. Mikołaj Hewelt
  7. Anna Kwarta
  8. Wojciech Malottki
  9. Oliwia Obrębska
  10. Marta Tomczyńska
  11. Zofia Szopa

Studenci:

1. Kwarta Marek
  2. Rintz Estera
  3. Maria Stachecka
  4. Michał Stefan

Studenci mają okazję po raz ostatni skorzystać ze stypendiów ufundowanych przez Miasto Puck, zwiększy się również konkurencja dla naszych  mieszkańców – uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zmiany w Art. 90 t.  Ustawy o systemie oświaty spowodowały, że od kolejnego roku szkolnego Rada Miasta będzie mogła przyznawać stypendia uczniom uczęszczającym do szkół mających swoją siedzibę w Pucku (bez względu na miejsce zamieszkania), a nie jak dotąd mieszkańcom naszego miasta.