W dniach 02 lipca – 03 sierpnia 2018 r. na obiektach Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Pucku odbywały się zajęcia dla dzieci w wieku 7 – 15 lat. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 14:00, każdego dnia uczestnicy otrzymywali ciepły posiłek. W tym roku pogoda wyjątkowo nas rozpieszczała więc codzienne wyjścia na plażę, aby zażywać kąpieli zarówno wodnych jak i słonecznych było nieodzownym punktem dnia.

Każdego dnia uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju zabawach animacyjnych na orliku. Z młodszą grupą dzieci, animatorzy odwiedzali puckie place zabaw. Każdy z uczestników miał możliwość sprawdzenia swoich sił w parku linowym lub postrzelać z laserowego paintballa. Dla chłopców najlepszą zabawą była oczywiście piłka nożna, w którą grali nie tylko na orliku ale również na plaży. Dziewczynki natomiast cieszyły się z kolorowych warkoczyków zaplatanych przez animatorów.

Wszyscy uczestnicy mieli okazję popłynąć w rejs po Zatoce Puckiej. Organizowane były również podchody na terenie miasta, a dzieci miały okazję aby wymyślać ciekawe i zabawne zadania dla drużyny przeciwnej. Kiedy nadarzyła się okazja grupa dzieci chodziła na Zieloną Plażę aby potańczyć ZUMBĘ.

Ostatniego dnia nagrodzono wysiłek dzieci, które mimo upału brały udział w zawodach lekkoatletycznych. Na zakończenie każde dziecko otrzymało słodki upominek z rąk: Burmistrza Miasta Puck – Pani Hanny Pruchniewskiej, Głównego Specjalisty ds. oświaty – Pani Gabrieli Albertin, Radnej Miasta Puck – Pani Justyny Thiel oraz Dyrektora MOKSiR Puck – Pana Janusza Klimczuk.

Zajęcia były wspaniałą przygodą dla dzieci i młodzieży, cieszyły się ogromną popularnością. Dzieci były bardzo zadowolone i chętnie wracały każdego kolejnego dnia. Uczestnicy spędzając czas na świeżym powietrzu, nauczyły się nowych gier i zabaw oraz z pewnością zyskały na zdrowiu.

W podziękowaniu dzieci wykonały plakaty, na których narysowali atrakcje z których mogli korzystać podczas zajęć i na zakończeniu przekazali je na ręce Pani Burmistrz.

Zadanie sfinansowane ze środków Miasta Puck w ramach programu profilaktyki, rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii, przeciwdziałania przemocy, wspierania rodziny oraz MOKSiR Puck.