Warsztaty „VirtualArch” – konsultacje archeologiczne na miejscu znaleziska.

W dniu 10 października 2018 r.  gościliśmy przedstawicieli partnerów programu „VirtualArch” współfinansowanego z programu Interreg Central Europe. Odwiedzili nas partnerzy z Landesamt für Archäologie Sachsen z Niemiec, Institute of Archaeology SAS z Słowacji; Institute of Archaeology of the CAS z Czech; Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z Torunia jak również partner stowarzyszony w projekcie z Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w osobie Pani Iwony Pomian.

Główne zagadnienia poruszane w czasie spotkania to zasoby archeologiczne zatoki Puckiej sposób ich wizualizacji i ochrony. Dzięki uprzejmości Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego uczestnicy spotkania mogli obejrzeć Puck przemieszczając się punktami odkryć archeologicznych wzdłuż których poprowadziła nas Pani Karolina Blusiewicz.

W warsztatach brali udział pracownicy Urzędu Miasta, zaś gości powitała i przedstawiła potencjał  Pucka – Burmistrz Hanna Pruchniewska.