W dniach 12-29 października będzie możliwość zwiedzenia wystawy historyczno-archeologicznej po wcześniejszym umówieniu telefonicznym grupy (liczebność min. 10 – max. 15 osób).
Podczas zwiedzania odbędą się zajęcia w formie warsztatów z zakresu powstawania i historii miasta oraz dawnych rzemiosł. Zajęcia prowadzi Pani Ewelina Danecka.
Oferta skierowana jest dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, program dostosowany jest do grup wiekowych.

Zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr tel. 58 673 05 35 (Biuro Obsługi Klienta UM Puck) w celu rezerwacji terminu zwiedzania (od poniedziałku do piątku).
Oferta wyłącznie dla grup, nie ma możliwości zwiedzenia wystawy indywidualnie.

Ceny biletów:
normalny: 6 zł
ulgowy (-18, 60+): 3 zł
z Pucką Kartą Seniora: 1 zł

„Archeologia Pucka. Odkrywanie przeszłości miasta” to wystawa, którą można podziwiać na parterze puckiego ratusza. Na ekspozycji zaprezentowano zabytki znalezione w czasie badań archeologicznych. Jej twórcami są pracownicy Wydziału Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego na czele z długoletnim badaczem dziejów Pucka – dr. Michałem Starskim.
Wystawa jest podzielona na dwie części, z których pierwsza prezentuje zdjęcia z miejsc poddanych eksploracji, by w drugiej można było podziwiać namacalne dowody życia ówczesnych mieszkańców i odkrywania ich codziennego funkcjonowania. Wystawa przedstawia m.in. dawne warsztaty pracy i wyroby puckich rzemieślników, oraz użytkowe przedmioty domowe. Wyeksponowanie przedmiotów oraz ich duża ilość bardzo cieszy nie tylko samych archeologów, ale jest przede wszystkim możliwa do wnikliwego obejrzenia zarówno przez mieszkańców, jak i osoby odwiedzające to historyczne miasto.