22 lutego 2018 roku w Bibliotece Publicznej im. Zaślubin Polski z Morzem w Pucku odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej – XXXV edycja. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie, Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Przystań” w Sopocie. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów w województwie pomorskim.

Komisja w składzie: Katarzyna Roeske, Grażyna Klebba i Aneta Radziejewska wysłuchało 11 uczestników, którzy najlepiej wypadli podczas eliminacji szkolnych w:

• Szkole Podstawowej im. Marusza Zaruskiego w Pucku,
  • Szkole Podstawowej „Małe Morze” im. Macieja Płażyńskiego w Pucku,
  • Niepublicznej Szkole Podstawowej w Pucku.

Komisja przyznała następujące nagrody :

w Turnieju Recytatorskim:

Kategoria : dzieci młodszych

I miejsce – Milena Ratke

II miejsce – Antoni Bielecki

Kategoria : dzieci starszych

I miejsce – Sabina Tomczyk

II miejsce – Mateusz Redlin

III miejsce – Bartosz Bębenek

Kategoria : młodzież

I miejsce – Maria Radtke

II miejsce – Martyna Gruchała

III miejsce – Zuzanna Kohnke

W Turnieju Poezji Śpiewanej

Kategoria : dzieci młodszych

III miejsce – Zuzanna Twork

Kategoria : dzieci starszych

I miejsce – Monika Bartoszak

Kategoria : młodzież

I miejsce – Anna Kwarta

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Panią Hannę Pruchniewska – Burmistrza Miasta Puck. Wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami otrzymali publikację pt „Błękitna Struna”. „10 lat później. Laureaci konkursów Literackich z lat 2007-2016” wydaną przez Bibliotekę Publiczną im. Zaślubin Polski z Morzem w Pucku.

W kolejnym etapie – powiatowym wezmą udział laureaci I i II miejsca w poszczególnych kategoriach.

Życzymy sukcesu i trzymamy kciuki!