Na zaproszenie poseł Henryki Krzywonos-Strycharskiej oraz Helskiej Fundacji Sapere Aude w dniu 12 marca 2019 r. uczniowie klasy 8C i 8D ze Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

Wyjazd został poprzedzony konkursem z historii Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej. Zainteresowani uczniowie w formie literackiej mieli opisać, które wydarzenie uważają za najważniejsze. Niespodzianką było podsumowanie wyników  konkursu w Sejmie.
I miejsce uzyskał Maksymilian Pieper z klasy 8D. Nagrodę wręczyła jej fundatorka oraz organizatorka konkursu – pani poseł Henryka Krzywonos – Strycharska.
Podczas wykonywania zdjęcia grupowego na znanych z medialnych przekazów schodach spotkaliśmy posła Ziemi Puckiej Kazimierza Plocke, którego zaprosiliśmy do wspólnego zdjęcia.
Potem przyszedł czas na zwiedzenie Sejmu, poznanie kompetencji sejmu i senatu, zasad wyboru przedstawicieli do parlamentu oraz procesu uchwalania ustaw.

Dzięki wyjazdowi do Warszawy uczniowie mieli okazję skorzystać z bardzo atrakcyjnej formy lekcji wiedzy o społeczeństwie. Serdecznie za to dziękujemy organizatorom wycieczki.