Tradycyjnie, w piątek 4 października 2019 roku sala ratuszowa wypełniła się parami z godnym podziwu stażem małżeńskim. Przy stołach zastawionych słodkościami spotkały się pary świętujące 50. Rocznicę ślubu, czyli uroczyste Złote Gody. Na specjalne zaproszenie Urzędu Stanu Cywilnego w Pucku przybyło 27 par:
9 z Pucka i 18 z gminy Puck. Tym razem wszyscy goście odbierali medale za długoletnie pożycie małżeńskie, które z nadana Prezydenta RP wręczyli burmistrz Hanna Pruchniewska i wójt Tadeusz Puszkarczuk. Cała ceremonia odbyła się z zachowaniem należytej powagi. Oprócz państwowego odznaczenia, czcigodni jubilaci otrzymali specjalnie przygotowane prezenty i dyplomy. Każda z par podchodziła do włodarzy i kierownika USC w akompaniamencie słynnego Marszu Mendelssohna czule trzymając się za ręce. Na sali oprócz patosu z racji wręczania odznaczeń państwowych królował humor połączony ze wspomnieniami jednego z najważniejszych dni w życiu naszych miłosnych rekordzistów. Niektórzy małżonkowie pokusili się nawet na spontaniczny pocałunek w rytm weselnego „Gorzko, gorzko!” tuż po medalowej dekoracji.

W przemówieniach gospodarzy tego wydarzenia podziw przeplatał się z wielką radością – wszak to seniorzy obecni w ratuszu zakładając nowe rodziny, współtworzyli też życie społeczne w naszych małych ojczyznach. Wójt Tadeusz Puszkarczuk dziękował gościom za ich wzajemną miłość i przykład wierności dla przyszłych pokoleń. Burmistrz Hanna Pruchniewska natomiast w toaście dla par życzyła wielu lat w zdrowiu, niesłabnącego uczucia i kolejnych rocznic w zgodzie i szczęściu. Nieoczekiwanie, tuż po symbolicznej lampce szampana na cześć jubilatów głos na moment zabrał znów Wójt Gminy Puck. Tylko po to, by złożyć życzenia urodzinowe włodarz Pucka, która dzień wcześniej obchodziła swoje urodziny. Chwilę później cała sala odśpiewała tradycyjne „Sto lat”.

Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania jubilaci zapozowali do zdjęcia z władzami oraz kierownikiem USC Krystyną Paszke. Fotograf nie mógł narzekać na nudę, ponieważ pary ruszyły na parkiet już od pierwszych wyśpiewanych melodii przez niezawodny zespół Bursztynki z Mieroszyna. Roztańczeni jubilaci absolutnie nie sprawiali wrażenia osób, które pół wieku przysięgali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Ci, którym zdrowie nie pozwoliło na radosne podrygi, chętnie włączyli się w śpiew dobrze znanych utworów. Impreza zakończyła się po kilku godzinach, a małżonkowie z ratusza wychodzili z uśmiechem wymalowanym na twarzy, kolejną dawką wspomnień ze wspólnej imprezy oraz nadzieją, że wszyscy spotkamy się za 10 lat podczas Diamentowych Godów.

To nie ostatnia edycja Złotych Godów organizowanych przez USC w Pucku w tym roku. Kolejne święto małżeństw z imponującym stażem planowane jest na grudzień tego roku.

Pary z Miasta Puck: Anna i Zdzisław Maruszewscy, Longina i Jan Karsznia, Helena i Jan Hoge, Ruth i Ludwik Śliwińscy, Halina i Władysław Sworowscy, Anna i Franciszek Hoge, Zofia i Zdzisław Kamińscy, Janina i Edmund Białk, Krystyna i Zbigniew Kardyńscy.

Małżonkowie z Gminy Puck: Teresa i Kazimierz Baranowscy z Rekowa Górnego, Teresa i Tadeusz Bulczak z Radoszewa, Brygida i Zygfryd Ceynowa z Gnieżdżewa, Urszula i Jan Dettlaff ze Zdrady, Elżbieta i Brunon Domnik z Werblini, Katarzyna i Kazimierz Groth z Leśniewa, Maria i Leonard Heland ze Starzyna, Janina i Jan Hildebrandt z Mrzezina, Teresa i Bronisław Koss z Mrzezina, Anna i Konrad Krzebietke z Połchowa, Wanda i Zygmunt Marszewscy z Czarnego Młyna, Elżbieta i Władysław Patok z Rekowa Górnego, Krystyna i Antoni Rathenow z Połchowa, Marianna i Wacław Różyccy z Połczyna, Barbara i Janusz Sipajło z Mieroszyna, Maria i Zygmunt Sojkowscy z Osłonina, Zofia i Ryszard Trowscy z Łebcza, Ewa i Jan Wojewscy z Połchowa.