W dniu 02 czerwca 2018 r. roku na zakończenie Rodzinnego Rajdu Rowerowego, organizowanego przez Stowarzyszenie odNowa przy MOKSiR w Pucku podsumowano tegoroczną kampanię „Rowerowy Maj”. 30 miast, ponad 128 tys. aktywnych uczestników, ponad 3 mln dojazdów oraz ponad 500 szkół i przedszkoli. Tak pokrótce w liczbach przedstawia się Rowerowy Maj 2018. Znamy też zwycięskie szkoły i przedszkola w Pucku oraz najbardziej aktywne klasy i grupy przedszkolne.

To już piąta edycja kampanii społecznej Rowerowy Maj. Pierwsza odbyła się w 2014 roku w Gdańsku i z roku na rok angażuje coraz większą liczbę dzieci, placówek i miejscowości. W ubiegłym roku kampanię według gdańskiego pomysłu realizowało 20 polskich miast (w tym po raz pierwszy Miasto Puck) a w bieżącym już 30.

Zainicjowana przez miasto Gdańsk akcja po raz drugi gościła w Pucku. Oprócz Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego uczestniczyło nasze Przedszkole Samorządowe oraz placówki niepubliczne: Szkoła Podstawowa Małe Morze, Pierwsze Przedszkole Integracyjne, Niepubliczne Przedszkole im. Jana Brzechwy i Niepubliczne Przedszkole Pod Tęczą.

Od 7 do 30 maja przedszkolaki, uczniowie, ich nauczyciele, a nawet rodzice i dziadkowie przyjeżdżali do przedszkola czy szkoły rowerami, hulajnogami, na rolkach i deskorolkach. Za każdy przyjazd otrzymywali naklejki, które następnie wklejali do swoich indywidualnych dzienniczków oraz na plakat klasowy. W tym roku sprzyjała nam słoneczna pogoda, a nie jak na początku ubiegłorocznej kampanii – mroźna i śnieżna.

A oto wyniki kampanii „Rowerowy Maj” w Pucku w 2018 r. i ich porównanie do 2017 r. (mówimy tylko o aktywnościach odnotowanych na platformie internetowej do obsługi kampanii).

Liczba placówek – 6 (1)

Liczba klas – 59 (39)

Liczba aktywnych uczestników – 738 (469)

Liczba przejazdów wyniosła – 15 106 (11 784)

Frekwencja 33 % (39 %)

W kategorii szkoły podstawowe zwyciężyła SP im. Mariusza Zaruskiego w Pucku (frekwencja 43%) , a w niej klasa IV e z wynikiem 83,7 %. Wśród przedszkoli najlepszą frekwencję miało Niepubliczne Przedszkole im. Jana Brzechwy (31,4%), a najlepszy oddział osiągnął 49,4% frekwencję. Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie www Miasta Puck.

W czasie uroczystości podsumowania zostały wręczone dyplomy i puchary dla wszystkich placówek uczestniczących w tegorocznej kampanii, nagrody grupowe dla najlepszych klas/oddział oraz po 6 nagród indywidualnych dla najbardziej aktywnych przedszkolaków/uczniów. Nagrody indywidualne dla najbardziej aktywnych uczniów zostały przekazane przedstawicielom placówek obecnym na podsumowaniu. Nagrody wręczali: Burmistrz Miasta – Hanna Pruchniewska, Ambasadorzy kampanii Daniel Pliński i Marcin Wika oraz obecni na uroczystości sponsorzy – asystent Posła na Sejm RP Kazimierza Plocke oraz Marek Falkowski z PGK Puck.

Poseł na sejm RP Kazimierz Plocke – ufundował puchary dla wszystkich placówek uczestniczących w kampanii. Fundatorami nagród dla najlepszych klas i oddziałów przedszkolnych byli:

dyrektorzy placówek niepublicznych uczestniczących w kampanii,

Siłownia Super Gym – Centrum Handlowe Arkadia,

Croco-Roco Funpark – Centrum Handlowe Arkadia

OCEAN PARK we Władysławowie

KOALA Park Linowy

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pucku

Fundatorami nagród indywidualnych dla najaktywniejszych przedszkolaków/uczniów byli:

Burmistrz Miasta Puck

Komenda Powiatowa Policji w Pucku

Pucka Gospodarka Komunalna SP. z o.o.

Fundacja Orły Sportu

Sklep Sportowy ProSport.

BARDZO DZIĘKUJEMY i MAMY NADZIEJĘ DO ZOBACZENIA ZA ROK !!!