W dniu 02 czerwca 2019 r. roku podczas Festynu Rodzinnego w Szkole Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku podsumowano tegoroczną kampanię „Rowerowy Maj”. W tym roku, w ramach Budżetu Obywatelskiego udało się stworzyć parking rowerowy ze stacją napraw; podczas festynu miało miejsce uroczyste otwarcie parkingu.

47 miast, ponad 17 tys. aktywnych uczestników, ponad 4,2 mln dojazdów oraz 838 szkół i przedszkoli. Tak pokrótce w liczbach przedstawia się Rowerowy Maj 2019. Znamy też zwycięskie szkoły i przedszkola w Pucku oraz najbardziej aktywne klasy i grupy przedszkolne.

W kraju to już szósta edycja kampanii społecznej Rowerowy Maj. Pierwsza odbyła się w 2014 roku w Gdańsku i z roku na rok angażuje coraz większą liczbę dzieci, placówek i miejscowości. W ubiegłym roku kampanię według gdańskiego pomysłu realizowało 30 polskich miast. Zainicjowana przez miasto Gdańsk akcja po raz trzeci gościła w Pucku.

Po raz kolejny oprócz Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego (inicjatora kampanii w Pucku) uczestniczyły po raz drugi Przedszkole Samorządowe oraz placówki niepubliczne: Szkoła Podstawowa Małe Morze, Pierwsze Przedszkole Integracyjne, Niepubliczne Przedszkole im. Jana Brzechwy, Niepubliczne Przedszkole Pod Tęczą; w tym roku dołączyło do kampanii Niepubliczne Przedszkole Małe Morze.

Od 6 do 31 maja przedszkolaki, uczniowie, ich nauczyciele, a nawet rodzice i dziadkowie przyjeżdżali do przedszkola czy szkoły rowerami, hulajnogami, na rolkach i deskorolkach. Za każdy przyjazd dzieci otrzymywały naklejki, które następnie wklejały do swoich indywidualnych dzienniczków oraz na plakat klasowy. Mimo licznych deszczowych dni i niskich temperatur aktywność uczestników była duża. W poniższej tabeli zestawienie wyników w Pucku za trzy lata.

Wyszczególnienie

Liczba placówek

Liczba klas

Liczba aktywnych uczestników

Liczba przejazdów wyniosła

Frekwencja

39%

41%

W kategorii szkoły podstawowe zwyciężyła SP im. Mariusza Zaruskiego w Pucku (frekwencja 41%) , a w niej klasa II b z wynikiem 73,9 %. Wśród przedszkoli najlepszą frekwencję miało Niepubliczne Przedszkole im. Jana Brzechwy (65,0%), a najlepszy oddział osiągnął 84,4% frekwencję. Szczegółowe wyniki poszczególnych placówek przedstawia poniższe tabele.

SZKOŁY

5-latki „A”

Pierwsze Przedszkole Integracyjne

4-latki „A”

Aby nagrodzić tegorocznych uczestników udało się pozyskać wielu sponsorów:

• Burmistrz Miasta Puck

• Poseł na Sejm RP Kazimierz Plocke

• Obszar Metropolitalny Gdańsk, Gdynia, Sopot

• Komenda Powiatowa Policji w Pucku

• Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej Orły Sportu

• Siłownia Super Gym – Centrum Handlowe Arkadia,

• Croco-Roco Funpark – Centrum Handlowe Arkadia

• OCEAN PARK we Władysławowie

• KOALA Park Linowy

• Park Ewolucji w Sławotuwku

• Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pucku

• Pucka Gospodarka Komunalna SP. z o.o.

• Przedsiębiorstwo Handlowe „Sibuk”

• Sklep Sportowy ProSport

• dyrektorzy placówek niepublicznych uczestniczących w kampanii,

W czasie uroczystości podsumowania zostały wręczone dyplomy i puchary ufundowane przez Posła na Sejm RP Kazimierz Plocke przedstawicielom placówek uczestniczących w tegorocznej kampanii. Nagrody klasowe i indywidualne, ze względów organizacyjnych, będą wręczone zwycięzcom podczas podsumowań kampanii w poszczególnych placówkach. Nagrody wręczali: Burmistrz Miasta – Hanna Pruchniewska oraz przedstawiciele sponsorów obecnych na podsumowaniu kampanii:

• Kazimierz Plocke – Poseł na Sejm RP,
  • Pan Michał Glaser – Obszar Metropolitarny,
  • Pani Bogumiła Bolda – MOKSiR Puck,
  • Przedstawiciel Fundacji „Orły Sportu”,
  • Przedstawiciel SuperGym w Pucku.

W tym roku patronatem medialnym bjęły naszą kampanie:

Dziennik Bałtycki

• Twoja Telewizja Morska,

• Radio Kaszebe,

• Radio Norda FM

• Portal Nadmorski 24.pl

BARDZO DZIĘKUJEMY i MAMY NADZIEJĘ DO ZOBACZENIA ZA ROK !!!