Dzisiaj rusza akcja Rowerowy Maj!
Właśnie od dzisiaj dzieci z placówek oświatowych w Pucku mają okazję miło i aktywnie spędzić czas. Ruszyła kampania „Rowerowy Maj 2021”, której głównym organizatorem jest miasto Gdańsk a organizatorami lokalnymi są między innymi samorządy miast chcące wziąć udział w przedsięwzięciu.
Wiosenna kampania ma za zadanie zachęcić uczniów i przedszkolaków do wybierania aktywnego środka transportu podczas podróży do szkoły lub przedszkola. Natomiast w przypadku, gdy placówka funkcjonować będzie w trybie zdalnego nauczania, za podróże punktowane w rywalizacji uznawać będzie się przejazdy do dowolnego celu (rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach), które będą trwały minimum 30 min. Najbardziej aktywni jak zawsze mogą liczyć na atrakcyjne nagrody; mamy nadzieję, że hojność naszych SPONSORÓW pozytywnie nas zaskoczy.
W puckiej akcji uczestniczyć będzie ponad 1000 dzieci, nauczycieli i pracowników z ośmiu placówek edukacyjnych co bardzo nas cieszy. AMBASADOREM tegorocznej kampanii jest Pan Daniel Dubicki -znany wszystkim piłkarz i trener, mieszkaniec i chluba Pucka. PATRONATEM MEDIALNYM tegoroczną kampanię, już tradycyjnie objęło Radio Kaszebe oraz cała Nadmorska Grupa Medialna (Radio Norda FM, Telewizja TTM, portal nadmorski24.pl) – DZIĘKUJEMY.
Udział w tegorocznym projekcie jest dla nas bardzo ważny. Wszystkim nam już bardzo doskwiera znany i nielubiany Covid 19, pandemia ma na nas bardzo negatywny wpływ, szczególnie jednak cierpią dzieci, które zmagają się ze zdalnym nauczaniem, a co za tym idzie z izolacja społeczną. Wielu uczniów czuje się wyalienowanych, brakuje im kontaktu z rówieśnikami a mozolna praca przed komputerem rozleniwia i powoduje marazm i stagnację. Mamy zatem nadzieję, że właśnie Rowerowy Maj pozwoli naszym pociechom na powrót do aktywności i świeżego powietrza, a zatokowa bryza sprawi że nasze dzieci jak również wszyscy zaangażowani w projekt znów poczują się jak dawniej, a tegoroczna wiosna będzie początkiem powrotu do normalności.