Zakończono prace budowlano-montażowe przy budowie szaletu miejskiego na przystanku „Zielony Mostek” w Parku Nowowiejskiego. Inwestycja powstała w ramach projektu pt. „Pomorskie trasy rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R10 i Wiślana Trasa Rowerowa R9 – Partnerstwo Gminy Puck”, współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Toaleta została wykonana w spójnym i harmonijnym wzornictwie, nawiązującym do standardów całego przedsięwzięcia. Szalet posiada dwie kabiny – lewa kabina przystosowana jest do osób niepełnosprawnych, prawa natomiast wyposażona jest w elementy dla rodziców z dziećmi (niższa toaleta i umywalka, przewijak). Ścieżka prowadząca do toalety wykonana została z płyt celem umożliwienia dostępu również osobom na wózku inwalidzkim. Dostęp do toalety jest płatny poprzez wrzutomaty.

Wykonawca, firma „Tree Clone – Maciej Lebiecki”, w ramach zadania wykonał również projekt oraz dokonał montażu 3 przystanków dla rowerzystów w pełni dostosowanych do potrzeb mieszkańców i turystów aktywnie wypoczywających na terenie naszego miasta.