Daniel Dubicki to polski piłkarz, występujący na pozycji pomocnika lub napastnika, po zakończeniu kariery pełni funkcję trenera, od lat jest dumą i chlubą Miasta Puck.

Daniel wychował się w rodzinie nauczycieli i od dziecka wykazywał zamiłowanie do piłki nożnej. Większość jego dzieciństwa to podwórkowe boisko i ulubiona piłka. Często opowiadał jak rodzice co roku kupowali mu nową skórzana piłkę bo poprzednia zużyła się z nadmiaru kopania. Piłka była dla Daniela najlepszym prezentem bo dawał mu radość i pozwalał spędzać czas tak jak lubi. Każda wolna chwila spędzona na boisku przerodziła się z pasji w zawodowe uprawianie sportu i ogromne sukcesy, które już od młodych lat rozpoczęły się w klubie Zatoki Puck. Potem grając w Bałtyku Gdynia i ŁKS-ie Łódź Daniel wraz z drużyną zdobył mistrzostwo Polski w sezonie 1997/1998. W rundzie wiosennej sezonu 1997/1998 przeniósł się do Wisły Kraków, z którą odnosił największe sukcesy: 3-krotnie mistrzostwo Polski (1998/1999, 2002/2003, 2003/2004), Puchar Polski 2003, występy w Pucharze UEFA (m.in. gol zdobyty w meczu z AC Parmą). Z Wisły był wypożyczany do Ruchu Chorzów, Zagłębia Lubin, Pogoni Szczecin (wicemistrzostwo Polski 2000/2001), Widzewa Łódź, Górnika Polkowice i Podbeskidzia Bielsko-Biała. Następnie został zawodnikiem Kmity Zabierzów, ale niedługo z powodu powracającej kontuzji ogłosił zakończenie profesjonalnej kariery. Amatorsko grał jeszcze w klubach Start Mrzezino, Orkan Rumia oraz Zatoce Puck. W 2011 był też grającym trenerem Startu Mrzezino. Obecnie jest trenerem UKS 95 Zatoka Puck, prowadzi zajęcia głównie z dziećmi i młodzieżą. Odziedziczając talent pedagogiczny po rodzicach swoją pasją zaraża młodych pucczan. Daniel chętnie angażuje się w projekty promujące sport i zdrowy styl życia. W maju tego roku jest AMBASADOREM kampanii Rowerowy Maj co zapewne spowoduje duże zaangażowanie się dzieci i młodzieży z Pucka. Daniel Dubicki jest przecież dużym autorytetem dla młodych ludzi, jest też przykładem, że sport może być pasją ale także doskonałym sposobem na życie.