24 stycznia 2017 r. burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska podpisała porozumienie z wójtem gminy Puck Tadeuszem Puszkarczukiem. Gmina Puck jest liderem projektu, udział bierze 7 partnerów samorządowych Ziemi Puckiej.

W ramach projektu „Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym iR10 i Wiślana Trasa Rowerowa R9 – Partnerstwo Gminy Puck” W Pucku powstanie odcinek ścieżki rowerowej o długości ok. 600 m na ul. Wybickiego (od Nowy Świat do Polnej). Od ul. Polnej będzie można naszą ścieżką rowerową dotrzeć do Błądzikowa i dalej.

Powstaną również 3 miejsca postojowe ( nad brzegiem zatoki koło Vematech, przy apartamentach Bauhaus na Rosgardzie i w Parku Nowowiejskiego przy starym szalecie, tutaj dodatkowo zainstalowana będzie całoroczna toaleta), wykonane zostanie utwardzenie terenu, ustawienie wiat, ławostołów, ławek, stojaków na rowery, koszy na śmieci. Termin Realizacji 2018 rok.

Powstanie kolejnych ścieżek rowerowych w Pucku związane jest z budową węzła integracyjnego PKP/PKS. Planuje się ścieżki rowerowe wzdłuż ul. Dworcowej, I Armii Wojska Polskiego, Hallera i 10 lutego.