W związku z planowaniem nowej inwestycji, ubiegamy się o pozyskanie środków na projekt pt. „Przystanki ścieżki dydaktyczno-przyrodniczej na terenie Miasta Puck”. Wniosek o dofinansowanie złożony został do Stowarzyszenia Północnokaszubskiej Lokalnej Grupy Rybackiej we Władysławowie.

W ramach zadania planuje się stworzyć osiem przystanków przy ścieżce rowerowej, jako miejsca postojowe. Część przystanków będzie usytuowanych przy trasie rowerowej R10 i R9. Trasa to będzie prowadzić wzdłuż morza od Ustki przez Łebę, Puck, Władysławowo, Trójmiasto i Krynicę Morską, aż do wschodniej granicy województwa pomorskiego. Przystanki, spoczynki, maja zapewnić miejsca postojowe przede wszystkim dla rowerzystów poruszających się międzywojewódzką trasą rowerową. Wybór miejsc związany jest z istniejącymi elementami, związanymi z zasobami kulturowymi.

Wzdłuż ścieżki postawione zostaną tablice informacyjne o danym miejscu, występujących gatunkach ptaków oraz unikatowym ekosystemie Zatoki Puckiej.

Mamy nadzieję, że powstała ścieżka, zachęci mieszkaniowców oraz turystów do aktywnego wypoczynku oraz częstszego przebywania na łonie natury przez cały rok i jednocześnie przybliży wiedzę o przyrodzie regionu.