Informujemy, że w związku z rozdziałem kanalizacji ogólnospławnej od dnia 4 marca 2019 r. ul. Generała Józefa Hallera zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego na okres ok. jednego miesiąca. Zakaz wjazdu nie dotyczy Straży Pożarnej oraz mieszkańców ul. Hallera i Mestwina.

Pozostają objazdy w kierunku Władysławowa i Helu ulicami: Wejherowską, Ks. Bernarda Sychty i Małpi Gaj oraz ul. Wejherowską do ronda na ul. Helskiej (trasa 216). Do Połczyna proponujemy objazd ul. Wejherowską, ul. Topolową i ul. Swarzewską. Alternatywnie dla pojazdów do 3,5 t proponujemy objazd w kierunku Władysławowa i Helu ulicami: Morskiego Dywizjonu Lotniczego i 10-go Lutego. W kierunku centrum zostanie zorganizowany objazd ul. Małpi Gaj, ul. Ks. Bernarda Sychty i ul. Wejherowską. Zalecany dojazd do centrum miasta ul. Helską do ronda i ul. Wejherowską.

W związku z powyższym zmianie ulegnie również trasa autobusu „Linia po Pucku”. Czasowo nieczynne stają się przystanki przy Urzędzie Miasta (nr 19), przy Placu Obrońców Wybrzeża (nr 20), przy ul. 10 Lutego (nr 22), natomiast przystanek nr 21 przy Liceum Ogólnokształcącym zmieni tymczasowo zostanie przeniesiony obok poczty. Autobus od przystanku Nowy Świat (nr 18) wraca ulicami Al. Lipową, Przebendowskiego i Wojska Polskiego w stronę ronda im. Macieja Płażyńskiego, po czym ulicą Gdańską, Wałową i Morskiego Dywizjonu Lotniczego wraca na trasę w kierunku ulicy Wejherowskiej. Zmianie ulegnie również trasa autobusów PKS w kierunku Pucka. Tymczasowo wyłączony zostanie przystanek przy Urzędzie Gminy Puck. Autobusy z Władysławowa, Połczyna w stronę centrum poruszać będą się ul. Helską do ronda, po czym ul. Wejherowską do przystanku Dworzec Autobusowy (zatrzymując się na przystanku Wejherowska).

Prosimy przewidzieć więcej czasu na dojazd do pracy i szkoły. O kolejnych etapach prac będziemy informować na bieżąco.