Informujemy, że w dniu 02.04.2019 r. Wykonawca rozpocznie budowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej na Alei Lipowej na odcinku od skrzyżowania z ul. 1 Maja do skrzyżowania z ul. Nowy Świat. Na czas robót w/w fragment ulicy zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego. Jednocześnie informujemy, że na ul. Męczenników Piaśnicy i Nowy Świat zakończono roboty budowlane i zostały one otwarte.

Na czas prac budowlanych na Alei Lipowej zostaną zorganizowane objazdy. Do ul. 1 Maja, 12 Marca, Szpitala, Urzędu Miasta, Wydziału Ksiąg Wieczystych, Rynku, Fary, Portu Rybackiego, ul. Jana III Sobieskiego i ul. Sambora dojazd odbywać się będzie ulicami Nowy Świat i Męczenników Piaśnicy. Na ul. Sambora przywrócona została stała organizacja ruchu. Nie obowiązuje na niej już ruch dwukierunkowy i zakaz zatrzymywania się. Do Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu dojazd od ul. Nowy Świat obok stadionu. Jedynie dla mieszkańców Alei Lipowej będzie możliwy dojazd do swoich posesji. Pozostała organizacja ruchu nie uległa zmianie.

Wykonawca planuje rozpocząć prace budowlane na Alei Lipowej od skrzyżowania z ul. 1 Maja i kierować się w stronę ul. Nowy Świat. Prace postępować będą odcinkami, aby umożliwić ograniczone korzystanie z Alei Lipowej podmiotom gospodarczym zlokalizowanym na tej ulicy. Zaleca się korzystanie z parkingu u zbiegu ulic 1 Maja i Alei Lipowej, do którego dojazd możliwy będzie od strony ul. 1 Maja oraz z parkingu na ul. Nowy Świat obok stadionu. Dotyczy to szczególnie klientów podmiotów gospodarczych oraz opiekunów dzieci uczęszczających do Przedszkola „Grzybek”. Ponadto prace budowlane nie wpłyną na przebieg ceremonii pogrzebowych.

W związku z otwarciem ul. Nowy Świat trasa „Linia po Pucku” częściowo zostaje przywrócona. Mianowicie autobus od przystanku Nowy Świat (nr 18) zmierza ul. Nowy Świat w kierunku Placu Obrońców Wybrzeża (przystanek nr 20). Nadal nieczynny pozostaje przystanek przy Urzędzie Miasta (nr 19).

Ponadto informujemy, że Wykonawca planuje w dniu 03.04.2019 r. zakończyć prace na ul. Generała Józefa Hallera i Rondzie Solidarności i otworzyć wymienione fragmenty dla ruchu kołowego.

Prosimy przewidzieć więcej czasu na dojazd do pracy i szkoły. O kolejnych etapach prac będziemy informować na bieżąco.