Niedziela, 26 maja 2024
Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
pochmurno
27°C

Pucka Rada Seniorów – Kadencja 2020-2022

Pucka Rada Seniorów - Kadencja 2020 - 2022

 

Kadencja 2020-2022
Burmistrz Miasta Puck Zarządzeniem Nr 89/2020 z dnia 13 lipca 2020 r.powołała członków Rady Seniorów Miasta Puck w następującym składzie:

1. Ewa Włudzik
2. Małgorzata Kolendowska
3. Agnieszka Siebert
4. Emilia Lesner
5. Józef Gruchała
6. Eugenia Palubicka
7. Iwona Królas
8. Jan Piotrowicz
9. Lech Jędrzejczyk

Seniorzy Naszego Miasta mają wpływ na sprawy szczególnie ważne dla osób starszych i współdecydują o sprawach naszej lokalnej społeczności. Rada Miasta Puck  w  kwietniu 2018 r. podjęła uchwałę o powołaniu Rady Seniorów i nadaniu jej statutu.

Po uprawomocnieniu się uchwały mogliśmy podjąć działania zmierzające do powołania członków Rady Seniorów. Ogłoszono nabór kandydatów.  Kadencja Rady Seniorów trwa 2 lata.

Jej główne zadanie to ścisła współpraca z władzami Pucka na rzecz osób starszych oraz opiniowanie i konsultowanie spraw o istotnym znaczeniu dla osób starszych.

W skład Rady w osoby wskazane przez Burmistrza Miasta Puck, oraz osoby , które zgłosiły akces pracy w Radzie i same dokonały wyboru członków do Rady Seniorów Miasta Puck.

W Naszej Gminie środowisko seniorów jest niezwykle aktywne .Bardzo prężnie działają organizacje pozarządowe , kluby Seniora , związki Emerytów i Rencistów , oraz Uniwersytet III Wieku.

Powstało już wiele inicjatyw integrujących środowisko seniorów na terenie Naszego Miasta. Kolejną jest niewątpliwie powołanie Rady Seniorów Miasta Puck.

Rada Seniorów kadencja 2020-2022

Pierwsze posiedzenie Rady Seniorów zwołała Burmistrz Miasta Puck .Odbyło się w dniu 4 sierpnia 2020r. Na pierwszym posiedzeniu Rada Seniorów wybrała ze swojego grona przewodniczącego , wiceprzewodniczącego i sekretarza Rady . Przewodniczącą wybrana została Pani Ewa Włudzik , Wiceprzewodniczącym wybrany został Pan Jan Piotrowicz , zaś sekretarzem Pani Agnieszka Siebert.

Członkowie Rady Seniora określili też propozycje dalszych działań  mających na celu podniesienie jakości życia osób starszych w naszym mieście oraz wzmocnienia ich  pozycji  w środowisku lokalnym, mając przy tym na uwadze poprawę jakości i godnego życia Seniorów poprzez wykorzystanie ich bogatego doświadczenia i potencjału.  Nowym pomysłem realizowanym dla seniorów  jest akcja pod hasłem „Koperta życia”.  Rada Seniorów zapoznała się z  ideą funkcjonowania „ Koperty życia” i pozytywnie  wypowiedziała się na temat potrzeby  wdrożenia tej akcji wśród  seniorów samotnie zamieszkujących.  Akcja  „ Koperta życia” jest realizowana przez  „Stowarzyszenie Aktywny Puck”.  Zainteresowane osoby mogą nabyć  „Kopertę życia” w Centrum Organizacji Pozarządowych codziennie  w dniach od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 do 16.00.  Członkowie Rady Seniorów zachęcają osoby samotne i schorowane do nabycia tej koperty w celu zwiększenia poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego.

Członkowie Rady Seniorów  mając na względzie  poprawę jakości życia osób w wieku senioralnym zwracają  się do mieszkańców Pucka  z prośbą o  wskazówki i sugestie do rozważenia w sprawach, które pomogą zbudować miasto przyjazne Seniorom.

Galeria zdjęć

Pucka Rada Seniorów 1 Pucka Rada Seniorów 2 Pucka Rada Seniorów 3 Pucka Rada Seniorów 4
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.

Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.