Poniedziałek, 16 września 2024
Imieniny: Edyta, Kamil, Korneliusz
pochmurno
Powróć do: Ciepłe mieszkanie...

Ciepłe mieszkanie - nabór II

Program

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE W RAMACH PROGRAMU PRIORYTETOWEGO "CIEPŁE MIESZKANIE" - NABÓR II

Gmina Miasta Puck ogłasza, iż rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie” II nabór.

Program skierowany jest do:

-właścicieli lokali mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych
- najemców mieszkań komunalnych (lokali mieszkalnych stanowiących własność gminy), jeżeli nie wszystkie lokale mieszkalne w danym budynku stanowią własność gminy
- wspólnot od 3 do 7 lokali mieszkalnych zlokalizowanych na terenie Gminy Miasta Puck.

W ramach Programu podpisywanie umów z Gminą Miasta Puck będzie realizowane do dnia 30.09.2025r.

Intensywność dofinansowania dla beneficjentów z Części 1-3 - osób fizycznych uzależniona jest od dochodów beneficjenta lub osób w jego gospodarstwie domowym i ustalona została na poziomie:

- podstawowym - do 30 % kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 16 500 zł (przy dochodzie rocznym wnioskodawcy nieprzekraczającym 135 000 zł).,

- podwyższonym - do 60 % kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 27 500 zł (przy przeciętnym miesięcznym do na jednego członka w gospodarstwie domowym)

1 894 zł w gospodarstwie wieloosobowym lub

2 651 zł w gospodarstwie jednoosobowym

- najwyższym - do 90 % kosztów kwalifikowany, nie więcej niż 41 000 zł (przy przeciętnym miesięcznym do na jednego członka w gospodarstwie domowym)

1 090 zł w gospodarstwie wieloosobowym lub

1 526 zł w gospodarstwie jednoosobowym lub

jest ustalone prawo do zasiłku stałego, okresowego, rodzinnego lub opiekuńczego.

dla części 4 – WSPÓLNOTY

- Kompleksowa termomodernizacja z wymianą źródła ciepła – 350 000 zł (60%)

- Kompleksowa termomodernizacja z wymianą źródła ciepła oraz zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej – 360 000 zł (60%); dla zadania uwzględniającego pompy ciepła – 375 000 zł (60%)

- Termomodernizacja bez wymiany źródła ciepła – 150 000 zł (60%)

Program wspiera zastosowanie min:
-         kotła gazowego kondensacyjnego,
-         kotłowni gazowej
-         kotła na pellet drzewny o podwyższonym standardzie,
-         kotła zgazowującego drewno o podwyższonym standardzie,
-         ogrzewania elektrycznego,
-         pompy ciepła powietrze/woda,
-         pompy ciepła powietrze/powietrze,
-         gruntowa pompa ciepła (dotyczy wspólnot mieszkaniowych)
-         mikroinstalacji fotowoltaicznej (dotyczy wspólnot mieszkaniowych)
-         podłączenie lokalu do wspólnego efektywnego źródła ciepła (w tym przyłączenie do ciepła sieciowego)

Dodatkowo możliwe będzie wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wymiana okien i drzwi w pomieszczeniach ogrzewanych, wykonanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Kosztem kwalifikowanym w programie będzie także przygotowanie dokumentacji projektowej przedsięwzięcia.

Ważne:

a) W przypadku, gdy w lokalu mieszkalnym, w którym realizowane jest przedsięwzięcie, prowadzona jest działalność gospodarcza rozumiana zgodnie z unijnym prawem konkurencji, wysokość dotacji jest pomniejszana proporcjonalnie do powierzchni zajmowanej na prowadzenie działalności gospodarczej. W przypadku, gdy działalność gospodarcza jest prowadzona na powierzchni całkowitej przekraczającej 30% lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym, przedsięwzięcie nie kwalifikuje się do dofinansowania.

b) Program nie dofinansowuje wyłącznie wymiany stolarki okiennej i/lub drzwiowej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych. Wymiana stolarki możliwa jest pod warunkiem demontażu wszystkich nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe (tzw. „kopciuchów”) służących do ogrzewania lokalu oraz zakupu i montażu efektywnego źródła ciepła w tym lokalu.

c) W ramach programu istnieje możliwość finansowania przedsięwzięć rozpoczętych nie wcześniej niż od dnia podpisania umowy o dofinansowanie przedsięwzięcia z gminą. Termin zakończenia realizacji przedsięwzięcia zostanie ustalony w warunkach umowy.

Szczegółowe informacje o składaniu i rozpatrywaniu wniosków o dofinansowanie zawarte są w Regulaminie naboru wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach Programu Priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie” nabór II.

Dane kontaktowe w ramach prowadzonego naboru wniosków:
Tel.: 58 673 05 25, pokój numer 107
Adres mailowy: srodowisko@miastopuck.pl

Informacje niezbędne do sprawnego wypełnienia wniosku:

1. Imię, nazwisko, PESEL, tel. kontaktowy, adres zamieszkania, adres e-mail wnioskodawcy
  2. Imię, nazwisko, adres zamieszkania współwłaścicieli (jeśli dotyczy).
  3. Imię, nazwisko, PESEL, adres zamieszkania współmałżonka (jeśli dotyczy).
  4. Adres zamieszkania/przedsięwzięcia.
  5. Numer rachunku bankowego.
  6. Numer księgi wieczystej, numer działki.
  7. Rok wystąpienia o zgodę na budowę dla budynku/lokalu.
  8. Powierzchnia całkowita lokalu mieszkalnego.
  9. Informacje o uzyskanym dochodzie za poprzedni rok podatkowy Wnioskodawcy (np. z PIT, ilość ha przeliczeniowego itp. itd.).
  10. Rodzaj dotychczasowego źródła ciepła i ich ilość.
  11. W przypadku wymiany stolarki okiennej i/lub drzwiowej – ilość okien/drzwi.
  12. Zaświadczenie o dochodach w gospodarstwie domowym na 1 członka rodziny.

Pełna informacja odnośnie programu znajduje się na stronie https://czystepowietrze.gov.pl/cieple-mieszkanie/

Załączniki do pobrania:

Ustawienia

Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.