WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ
zaślubiony morzu...
Pomnik generała Józefa Hallera
Generał Józef Haller w puckim porcie wypełnił prośbę wszystkich Polaków mieszkających w Gdańsku w 1920 roku, aby złączyć niepodległy już kraj z Morzem Bałtyckim.
Jego popiersie znajduje się też w najbardziej honorowym i często odwiedzanym miejscu w starym porcie. Ustawione jest tak, aby generał spoglądał na nieodległe historycznie miejsce zaślubin, tam gdzie kiedyś istniała baza lotnictwa morskiego, a dziś z wysokiego masztu powiewa biało-czerwona flaga.
Pomnik Dziejów Pucka
Daty najważniejszych wydarzeń w historii miasta znajdziesz na kamienno-betonowym wieloboku w Parku Dziejów Pucka. W rocznicowe dni władze samorządowe, młodzież szkolna i delegacje różnych instytucji oraz organizacji pozarządowych składają wieńce i zapalają znicze upamiętniając tym samym to ważne historyczne miejsce.
Monumentalny pomnik wykonany przez znanego rzeźbiarza i architekta wkomponowany został w stary drzewostan parku w latach 70-tych.
Pomnik Antoniego Abrahama
Ojciec wszystkich Kaszubów, przez wielu nazywany „Królem” Antoni Abraham, spotkamy Go w parku naprzeciw Urzędu Miasta Puck. Chłopski syn, urodzony w trudnych czasach zaborów, mający żyłkę działacza społecznego, jak już coś powiedział to Go słuchali…. nawet w Wersalu. Stoi dumnie na dużym głazie i wydaje się, że wciąż dogląda i poucza kolejne już pokolenia Kaszubów, aby jak dawniej świadczyli w jedności z Polską i dążyli do pełnej pomyślności kaszubskiej ojcowizny.
Pomnik Pamięci Polskich Lotników
Pomnik kmdr. por. pilota Edwarda Szystkowskiego
Pomnik zmarli na ORP Kaszub
Pomnik upamiętniających więźniów Marszu Śmierci
Grób więźniów Stutthof
Pomnik przy Liceum Ogólnokształcącym